Bezplatná linka: 0800 232 332    facebook-zlate-sporenie

Nachádzate sa: Úvod / Archív pre kategóriu "Aktuálne (analýzy)"

(Ne)normálne výnosy zlata

Staré, hlúpe zlato, ktoré nie je ani investícia, zarobilo za posledných 25 rokov ročne takmer 9%. Pravda je však taká, že eurá strácali každý rok svoju hodnotu.

Nové správy o inflácií.

Získa akciový trh podporu pre svoj rast?  

Kedy je najvhodnejší čas na nákup zlata či striebra?

Na túto otázku sa nám automaticky ponúka veľmi jednoduchá odpoveď. Vždy. Cena zlata a striebra v dlhodobom horizonte stále rastie, takže rozhodnúť sa pre takúto investíciu je správne v každom čase. Obozretný investor ale sleduje krátkodobé výkyvy ceny, aby pre svoj nákup zvolil čo najvhodnejší čas. Pozrime sa teda na pohyby ceny zlata v priebehu kalendárneho roka. Nasledujúci graf […]

Koľko zlata má v zásobe americká, čínska či slovenská centrálna banka?

Celkovo majú centrálne banky vo svojich zásobách viac ako 36 000 ton zlata. Oficiálne najväčšiu zásobu má americká centrálna banka (The Federal Reserve System, Fed). Rok 2022 bol v poradí trinástym, v ktorom centrálne banky zlato viac nakupovali ako predávali. Zlato je pre centrálne banky veľmi dôležité rezervné aktívum. Dôvodov je hneď niekoľko a to napríklad: ponúka […]

Aktuálne videa od Šichtařovej a Karpiša

Na kanáli youtube Goldsafe a.s. (kliknite) nájdete aktuálne videa – analýzy a názory ekonómky Markéty Šichtařovej a analytika Juraja Karpiša.

Strana 1 z 61 2 3 6
Čo je sporiaca suma a prečo 30 000 EUR?

Každý náš klient si stanoví pred začatím sporenia Sporiacu sumu. Je to Váš plán – celková suma, ktorú by ste chceli postupne dosiahnuť a mať zlato v takej hodnote v budúcnosti. My sme ju pre Vás stanovili na 30 000 EUR (najčastejšia voľba). Pri otvorení zmluvy vo formulári vpravo si jej výšku môžete sami a stanoviť si vlastnú sporiacu sumu.

Upozornenie: Nemáte žiadnu povinnosť dosiahnuť celú Sporiacu sumu ani žiadne pokuty alebo sankcie, ak ju nedosiahnete celú. Sporenie môžete ukončiť kedykoľvek bez poplatkov a sankcií.

×

Pin It on Pinterest