Bezplatná linka: 0800 232 332    facebook-zlate-sporenie

Nová séria Lunar III. Zlaté a strieborné mince.

Nová séria Lunar III. Zlaté a strieborné mince.

Dve série boli mimoriadne úspešné a tak nikto nepochyboval o tom, že austrálska mincovňa Perth Mint začne aj tretie dobrodružstvo s novou sériou – Lunar III.

Keď Nefritový cisár vyzval zvieratá na zemi, aby sa mu prišli ukázať do neba, sľúbil im, že prvé zviera, ktoré príde do neba, bude nositeľom prvého roku v lunárnom kalendári. Podľa jednej z povestí myš (krysa) oklamala mačku a dobehla ako prvá a týmto je vždy prvý rok v lunárnom kalendári Rokom Myši (krysy).

myš 2020

Myš 2020.

Austrálska mincovňa Perth Mint vydáva každoročne špeciálne investičné mince Lunárny rok. Ich motív sa mení každý rok podľa Čínskeho lunárneho kalendára. Rok 2020 je určený pre Myš (krysu) a zároveň tým začína aj nová séria zlatých a strieborných mincí Lunar III.

V znamení Myši sú narodení ľudia, ktorí sa narodili v rokoch 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 a budúci rok 2020.

Už dnes si ich môžete objednať podľa jednotlivých veľkosti alebo využite nákup jednotlivých sád. Zlaté mince sú vo veľkosti od 1/20 unce až po veľkosť 10 uncí. Strieborné mince majú veľkosť od ½ unce až do 1000 g striebornej mince.

Pre Lunárnu sériu III. sú nateraz vynechané veľkosti 1000 gramová zlatá minca a 10 uncová strieborná minca, ktoré boli razené v minulých sériách.

Na lícnej strane mince sú uvedené údaje o roku razby, nominálnej hodnote, hmotnosti a rýdzosť. Mincu zdobí profil Kráľovnej Alžbety II. Rubová strana zachytáva myš stojacu medzi stonkami pšenice. Ako pri minulých razbách je na minci čínsky znak pre myš a Názov v angličtine – Year of the Mouse.

Snímka obrazovky 2019-10-09 o 22.28.43

V čom sú tieto mince špecifické?

Sú to štandardné investičné zlaté a strieborné mince s tým rozdielom, že sú vyhľadávané zberateľmi. Dôvodom je meniaci sa motív každý rok a počet týchto razených mincí je každý rok obmedzený.

Preto tieto mince majú nielen hodnotu zlata, ale aj numizmatickú hodnotu v budúcnosti. Napríklad investičná zlatá minca Tiger z roku 2010 o váhe 1 unca má aktuálne cenu približne 1800 EUR, čo je výrazne viac, ako je cena zlata.

Nie je možné dopredu určiť a garantovať, akú cenu budú mať mince v budúcnosti, ale očakáva sa, že ich cena bude vyššia ako cena iných zlatých mincí vzhľadom na jedinečný dizajn a obmedzený náklad.

Diskusia

Ing. Slavomír Fogaš

Autor myšlienky pravidelného sporenia a investovania v zlate a spolumajiteľ spoločnosti Zlaté sporenie a.s. "Ekonómia a finančníctvo sa vyučuje a prezentuje ako zložitá vec preto, aby tomu ľudia nerozumeli. Mojím cieľom je zrozumiteľne a jasne ukázať základy peňazí, dlhu a financií, aby sme neboli iba bezbrannými spolusediacimi v autobuse, ktorí šoférujú “ tí veľkí”.

Čo je sporiaca suma a prečo 30 000 EUR?

Každý náš klient si stanoví pred začatím sporenia Sporiacu sumu. Je to Váš plán – celková suma, ktorú by ste chceli postupne dosiahnuť a mať zlato v takej hodnote v budúcnosti. My sme ju pre Vás stanovili na 30 000 EUR (najčastejšia voľba). Pri otvorení zmluvy vo formulári vpravo si jej výšku môžete sami a stanoviť si vlastnú sporiacu sumu.

Upozornenie: Nemáte žiadnu povinnosť dosiahnuť celú Sporiacu sumu ani žiadne pokuty alebo sankcie, ak ju nedosiahnete celú. Sporenie môžete ukončiť kedykoľvek bez poplatkov a sankcií.

×

Pin It on Pinterest