Bezplatná linka: 0800 232 332    facebook-zlate-sporenie

Rothschildovci kupujú zlato.

Rothschildovci kupujú zlato.

Rothschildovci kupujú zlato prostredníctvom svojho investičného fondu RIT Capital Partners. Lord Jacob Rothchild varuje o dôsledkoch “najväčšieho experimentu v oblasti menovej politiky v histórii ľudstva”.

Upozornenie na úvod: Cieľom tohto článku nie je vykresľovať konšpiratívne teórie o tajných nákupoch (meno Rothschild alebo napr. Soros má niekedy konšpiratívne pozadie). Chcem iba poukázať na to, že sa aj renomované firmy a mená začínajú obávať aktuálnej situácie a vzhľadom na svoje renomé takéto zmeny v majetku uvádzajú verejne.

Investičný fond Rothschildovcov navýšil objem zlata v svojom majetku o 8%.

Využil na to peniaze, ktoré získal z predaja akcií a libier. Ako dôvod predaja akcií uvádza obavy z Brexitu a očakávaných turbulencií na trhu. Hlava rodiny, Lorda Jacob, vyhlásil :„Dnes sme v nezmapovaných vodách a je teda nemožné predvídať dôsledky veľmi nízkych úrokových sadzieb v kombinácii s kvantitatívnym uvoľňovaním v masovom meradle.“

21923588 - return and risk imbalance concept, words and drawing on blackboard

Rothschild povedal, že síce doteraz kvantitatívne uvoľňovanie úspešne ovplyvňuje akciové trhy, ale obáva sa, že to nebude trvať večne. Dodáva, sa obáva hlavne geopolitických rizík.

Uvádza, že “Mnohé z týchto rizík, ktoré som už zdôraznil vo svojom vyhlásení roku 2015 aj naďalej platia –

  • zhoršenie situácie vo Veľkej Británii , ktoré opustí Európsku úniu,
  • prezidentské voľby v USA v novembri, ktorých výsledok bude pravdepodobne hrozivý,
  • zatiaľ čo situácia v Číne zostáva nepriehľadná a spomalenie ekonomického rastu určite povedie k problémom a
  • konflikt na Strednom východe pokračuje a je nepravdepodobné, že bude vyriešený v najbližších rokoch. Už sme pocítili dôsledky tohto vo Francúzsku, Nemecku a USA pri teroristických útokoch. “

“V posledných mesiacoch sledujeme, že obozretní investori, penzijne a inštitucionálne spoločnosti sú si vedomé rizík a naďalej diverzifikujú časť svojho portfólia do zlata.”

Jacob Rothschild.

Zdroj: Zerohedge.com

Preklad: Slavomír Fogaš

Diskusia

Ing. Slavomír Fogaš

Autor myšlienky pravidelného sporenia a investovania v zlate a spolumajiteľ spoločnosti Zlaté sporenie a.s. "Ekonómia a finančníctvo sa vyučuje a prezentuje ako zložitá vec preto, aby tomu ľudia nerozumeli. Mojím cieľom je zrozumiteľne a jasne ukázať základy peňazí, dlhu a financií, aby sme neboli iba bezbrannými spolusediacimi v autobuse, ktorí šoférujú “ tí veľkí”.

Čo je sporiaca suma a prečo 30 000 EUR?

Každý náš klient si stanoví pred začatím sporenia Sporiacu sumu. Je to Váš plán – celková suma, ktorú by ste chceli postupne dosiahnuť a mať zlato v takej hodnote v budúcnosti. My sme ju pre Vás stanovili na 30 000 EUR (najčastejšia voľba). Pri otvorení zmluvy vo formulári vpravo si jej výšku môžete sami a stanoviť si vlastnú sporiacu sumu.

Upozornenie: Nemáte žiadnu povinnosť dosiahnuť celú Sporiacu sumu ani žiadne pokuty alebo sankcie, ak ju nedosiahnete celú. Sporenie môžete ukončiť kedykoľvek bez poplatkov a sankcií.

×

Pin It on Pinterest