Bezplatná linka: 0800 232 332    facebook-zlate-sporenie

Vy sa pýtate: Osobný nákup alebo kuriérom?

Vy sa pýtate: Osobný nákup alebo kuriérom?

Nakupovať môžete osobne pri návšteve pobočky, alebo si môžete nechať poslať tovar domov alebo na poštu. Osobný odber je asi jasná záležitosť. Dohodnete si termín, prídete osobne (parkovanie máte zabezpečené), nakupujete v hotovosti alebo si vyzdvihnete už uhradený tovar.

Ale čo ak nie ste z Bratislavy, alebo jednoducho nechcete cestovať a chcete si nechať zaslať tento tovar? Ako však funguje pošta v prípade investičného zlata a striebra?

Kuriér – pošta.

Zaslanie plne poistenej zásielky kuriérom alebo poštou je aktuálne už bežným štandardom.  Poistený list je zasielané do 500 EUR, Expres kuriér doručuje zásielky s poistením maximálne 20 000 EUR. Ak nakupujete prvýkrát týmto spôsobom, je úplne v poriadku, ak máte otázky ohľadom toho, aby:

  • v zásielke bolo zabalené to, čo tam má byť,
  • čo ak sa to stratí po ceste a
  • aby kuriér alebo poštár nevedel, že ste kúpili zlato.

Obsah zásielky.

Ak nepoznáte predajcu, máte pri prvej objednávke obavu o to, aby ste mali v zásielke zabalené to, čo ste si kúpili. Seriózny predajca vás určite nebude klamať, lebo to nedáva z hľadiska reputácie zmysel. Ak pôsobí predajca dlhodobo na trhu, určite nechce prísť o meno.   

Každú zásielku u nás pred dokončením kontrolujú minimálne dve osoby, ktoré sú osobne zodpovedné (aj finančne) za presné splnenie objednávky.

Ak však máte obavu a nemôžete prísť osobne, môžete si otváranie zásielky nahrať na mobil. Je to jednoduché.

Neukradne to po ceste nikto?

Zásielky sú plne poistené na celú sumu (a niekedy aj viac). Teda v prípade straty zásielky na ceste k Vám to nie je Vaša strata. V takom prípade by Vám bola zaslaná nová zásielka a naša spoločnosť si následne rieši stratu v rámci poistnej udalosti. 

Posta zlato

Diskrétnosť pri zasielaní.

Odosielateľom zásielky nie je spoločnosť GoldSafe, ale iná spoločnosť alebo fyzická osoba. Zásielka je diskrétne balená bez označenia. V podstate ide teda o bežnú zásielku, ktorú posiela jeden človek druhému a ničím sa nelíši. Využívame bežné bezpečné obálky, ktoré nie je možné otvoriť bez toho, aby to nebolo vidno a v ktorých sa bežne prepravujú dokumenty, stravné lístky a pod.

Poslanie na poštu kuriérom (nie adresu bydliska).

Špeciálnou možnosťou je zaslanie zásielky iba na poštu. Nemusíte si nechať poslať zásielku na adresu bydliska. Môžete si nechať poslať zásielku na poštu a vtedy nie je potrebné uvádzať adresu. Stačí nám iba zadať poštu, kde si to preberiete po tom, ako Vám pošta pošle SMS. A môže to byť akákoľvek trošku väčšia pošta. Ak ste napríklad z Liptovského Mikuláša, necháte si to poslať do Ružomberka, ak tam pracujete, a máte to po ceste. Alebo v Bratislave si to vyzdvihnete na Hlavnej pošte v meste.

Platba pri zaslaní kuriérom.

Ak si necháte zaslať investičné mince alebo tehličky kuriérom alebo poisteným listom, môžete platiť dvoma spôsobmi:

  1. platba prevodom vopred pred odoslaním zásielky. Následne si zásielku už iba prevezmete bez nutnosti platby a držania hotovosti,
  2. dobierkou –  priamo kuriérovi, alebo na priehradke na pošte, ak si necháte zásielku poslať iba na poštu. Platba v hotovosti na dobierku je možná až do 15 000 EUR.

Prípadne si môžete vybrať kombináciu – platba vopred (hlavne v prípade, ak uhrádzate zálohu pre fixovanie ceny tehličky a mincí) a dobierkou uhrádzate zvyšok.

Diskusia

Ing. Slavomír Fogaš

Autor myšlienky pravidelného sporenia a investovania v zlate a spolumajiteľ spoločnosti Zlaté sporenie a.s. "Ekonómia a finančníctvo sa vyučuje a prezentuje ako zložitá vec preto, aby tomu ľudia nerozumeli. Mojím cieľom je zrozumiteľne a jasne ukázať základy peňazí, dlhu a financií, aby sme neboli iba bezbrannými spolusediacimi v autobuse, ktorí šoférujú “ tí veľkí”.

Čo je sporiaca suma a prečo 30 000 EUR?

Každý náš klient si stanoví pred začatím sporenia Sporiacu sumu. Je to Váš plán – celková suma, ktorú by ste chceli postupne dosiahnuť a mať zlato v takej hodnote v budúcnosti. My sme ju pre Vás stanovili na 30 000 EUR (najčastejšia voľba). Pri otvorení zmluvy vo formulári vpravo si jej výšku môžete sami a stanoviť si vlastnú sporiacu sumu.

Upozornenie: Nemáte žiadnu povinnosť dosiahnuť celú Sporiacu sumu ani žiadne pokuty alebo sankcie, ak ju nedosiahnete celú. Sporenie môžete ukončiť kedykoľvek bez poplatkov a sankcií.

×

Pin It on Pinterest