Bezplatná linka: 0800 232 332    facebook-zlate-sporenie

Zlato prudko reaguje na zlé správy

Zlato prudko reaguje na zlé správy

Pravdepodobne ste zachytili informáciu, že švajčiarsky frank výrazne posilnil. Švajčiarska národná banka (SNB) prestala držať umelý kurz franku voči euru. Boli to dvojičky. Ak sa posilňovalo euro, posilňoval sa aj frank a opačne. Keďže sa euro znehodnocovalo, vyzeralo to, že bol aj frank slabý. Trh ukázal, že to tak nie je. Akonáhle sa frank a euro rozišli, frank prudko posilnil a ukázal, že nie je na tom až tak zle. Posilnenie o 30% je masaker, ktorý položil aj niektoré hedžové fondy, ktoré verili, že frank je slabý.

Graf ceny zlata

Americká banka Goldman Sachs v reakcii zatvorila so stratou obchod (švajčiarsky frank/švédska koruna), ktorý pritom ešte pred pár dňami odporúčala ako jednu s TOP investícii roka 2015. Aj banky verili a stratili milióny. Nikto o tom asi nevedel, lebo by sa na to stihli bankári pripraviť. To sa môže urobiť bez priesaku asi iba vo Švajčiarsku ☺. Na to reagovalo aj zlato a striebro a prudko posilnili v dolároch aj v eurách. Jeden z našich kolegov trefne poznamenal, že zlato a striebro prudko reagujú na každý veľký „prúser“, ktorý sa stane na finančných trhoch. Nie sú to obyčajné a bežné reakcie. Ak sa niečo stane, investori sa veľmi zľaknú. Teraz sa to vôbec netýkalo zlata. Išlo o meny, ale aj napriek tom sa investori zľakli a okrem franku, ktorého cena oproti ostatným výrazne posilňovala, začali kupovať zlato. Zlato posilnilo zatiaľ o 7% v eur za pár dni a striebro ešte viac. Ak je panika, tak sa kupuje zlato a striebro.

Diskusia

Ing. Slavomír Fogaš

Autor myšlienky pravidelného sporenia a investovania v zlate a spolumajiteľ spoločnosti Zlaté sporenie a.s. "Ekonómia a finančníctvo sa vyučuje a prezentuje ako zložitá vec preto, aby tomu ľudia nerozumeli. Mojím cieľom je zrozumiteľne a jasne ukázať základy peňazí, dlhu a financií, aby sme neboli iba bezbrannými spolusediacimi v autobuse, ktorí šoférujú “ tí veľkí”.

Čo je sporiaca suma a prečo 30 000 EUR?

Každý náš klient si stanoví pred začatím sporenia Sporiacu sumu. Je to Váš plán – celková suma, ktorú by ste chceli postupne dosiahnuť a mať zlato v takej hodnote v budúcnosti. My sme ju pre Vás stanovili na 30 000 EUR (najčastejšia voľba). Pri otvorení zmluvy vo formulári vpravo si jej výšku môžete sami a stanoviť si vlastnú sporiacu sumu.

Upozornenie: Nemáte žiadnu povinnosť dosiahnuť celú Sporiacu sumu ani žiadne pokuty alebo sankcie, ak ju nedosiahnete celú. Sporenie môžete ukončiť kedykoľvek bez poplatkov a sankcií.

×

Pin It on Pinterest