Bezplatná linka: 0800 232 332    facebook-zlate-sporenie

Zlato v korekcií, ale stále silné

Zlato v korekcií, ale stále silné

Prvý štvrťrok zlato ukončilo vo výrazne pozítivnom pásme. Za prvé tri mesice tak v dolároch vzrástlo o 15,5% a v eurách o  10,5%.

Snímka obrazovky 2016-07-21 o 15.49.37

Silné mesiace január a február vystriedala v marci cenová korekcia. Po tak výraznom cenovom raste sa korekcia dala všeobecne očakávať a bola spôsobená  vyberaním zisku špekulatívnych investorov. Ako uvádzame nižšie, predpoklady nárastu cien v priebehu roka ostávajú naďalej silné.

Cena zlata v USD

Cena zlata v EUR

Ekonomickouudalosťou mesiaca bolo rozhodnutie Európskej centrálnej banky (ECB), ktorá v marci zredukovala úrokové sadzby s cieľom podporiť ekonomiku eurozóny. Hlavnú refinančnú sadzbu znížila na nulu z úrovne 0,05%. 

Depozitnú sadzbu ECB posunula hlbšie do negatívneho teritória a to na -0,4 % z úrovne -0,3 %, čiže komerčné peňažné ústavy, ktoré budú mať vklady v centrálnej banke, za to budú platiť viac.

Následne odsúhlasila aj zvýšenie tlačenia euro peňazí zo 60 na 80 miliárd mesačne. Zníženie úrokových sadzieb bolo očakávane, prekvapením bolo zvýšenie measčného limitu nákupu dlhopisov, teda tlačenia eur.

Diskusia

Ing. Juraj Polák

Zakladateľ a spolumajiteľ spoločnosti Zlaté sporenie a.s. a popredný odborník na investovanie a nákup investičného zlata a striebra na Slovensku. “Som nadšencom investičného zlata a striebra a už 8 rokov pomáham klientom získať zo zlata a striebra viac."

Čo je sporiaca suma a prečo 30 000 EUR?

Každý náš klient si stanoví pred začatím sporenia Sporiacu sumu. Je to Váš plán – celková suma, ktorú by ste chceli postupne dosiahnuť a mať zlato v takej hodnote v budúcnosti. My sme ju pre Vás stanovili na 30 000 EUR (najčastejšia voľba). Pri otvorení zmluvy vo formulári vpravo si jej výšku môžete sami a stanoviť si vlastnú sporiacu sumu.

Upozornenie: Nemáte žiadnu povinnosť dosiahnuť celú Sporiacu sumu ani žiadne pokuty alebo sankcie, ak ju nedosiahnete celú. Sporenie môžete ukončiť kedykoľvek bez poplatkov a sankcií.

×

Pin It on Pinterest