Bezplatná linka: 0800 232 332    facebook-zlate-sporenie

Sporenie na dôchodok

Nachádzate sa: Úvod / Sporenie na dôchodok

Nesporíte si? Budete sa musieť uskromniť alebo pracovať aj ako dôchodca. O pár rokov by sa starobné dôchodky nemali meniť. Je však možné, že sa vás dotknú zmeny, ktoré zažijete už ako dôchodca. Keď budete na dôchodku, počet dôchodcov bude stále narastať.

Štát bude musieť meniť dôchodkovú politiku a postupne znižovať (alebo nenavyšovať) dôchodok a predlžovať dôchodkový vek. Na dôchodku sa budete musieť uskromniť alebo stále pracovať, aby ste si udržali životnú úroveň. Sú dva spôsoby, ako žiť na dôchodku: uskromniť sa alebo mať stabilný a plnohodnotný dôchodok.

Dôchodcovia

“Dnes je dôchodok vyplácaný z prvého piliera na úrovni asi 46 percent hrubej mzdy, v budúcnosti to podľa neho môže byť len 30 či 28 percent.”

Doc. Ing. Vladimír Baláž, DrSc., Prognostický ústav Slovenskej akadémie vied.

Výhody sporenia na dôchodok v zlate

Stabilná hodnota zlata

Výhodou zlata je uchovávanie hodnoty. Pred 100 rokmi ste si za gram 1 zlata mohli kúpiť rovnaké množstvo chleba ako dnes, čím predstavuje istotu.

Praktické využitie

Zlaté tehličky rýchlo zmeníte na peniaze, pretože ich pozná každý obchodník a zlatník. Sú praktické a môžete ich postupne míňať podľa potreby.

Ochrana pred zmenami

2. pilier funguje 10 rokov a za tú dobu mal 11 významných zmien. Je reálne, že o 20 alebo 30 rokov bude fungovať úplne inak alebo bude zoštátnený.

Chcete si sporiť na Váš dôchodok? Vyberte si prosím kategóriu, do ktorej patríte

Čo je sporiaca suma a prečo 30 000 EUR?

Každý náš klient si stanoví pred začatím sporenia Sporiacu sumu. Je to Váš plán – celková suma, ktorú by ste chceli postupne dosiahnuť a mať zlato v takej hodnote v budúcnosti. My sme ju pre Vás stanovili na 30 000 EUR (najčastejšia voľba). Pri otvorení zmluvy vo formulári vpravo si jej výšku môžete sami a stanoviť si vlastnú sporiacu sumu.

Upozornenie: Nemáte žiadnu povinnosť dosiahnuť celú Sporiacu sumu ani žiadne pokuty alebo sankcie, ak ju nedosiahnete celú. Sporenie môžete ukončiť kedykoľvek bez poplatkov a sankcií.

×

Pin It on Pinterest